• Вы находитесь здесь:

  • Главная
  • Новости
  • Екскурсія Юрівських школярів до Національного заповідника "Батьківщина Т.Г. Шевченка"

Екскурсія Юрівських школярів до Національного заповідника "Батьківщина Т.Г. Шевченка"

2015-05-07

У цім краю земля до неба горнеться,

А в росах світяться Тарасові сліди.

В Шевченкове, і в Будище, і в Моринці

Врочисто, мов до храму увійди…

Так задушевно і разом з тим так лаконічно літератор Анатолій Савченко окреслив поетичним рядком села Черкащини, пов’язані з іменем Тараса Шевченка. Ці слова, надруковані на вхідних квитках до Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», учні Юрівської ЗОШ I-III ст. не тільки прочитали особисто, а й відчули своїми дитячими серцями могутній потенціал, таємничість і чистоту цієї землі.

4 травня 2015 року здійснилась давня мрія школярів відвідати Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» на Черкащині. Все тут особливе, чаруюче і неповторне – в Моринцях колиска великого Поета, в Керелівці учні пройшли стежками, якими ходив Тарас малими босими ногами, завітали в хатину, де пройшло дитинство майбутнього пророка, побачили і хату дяка і маєток Енгельгардта в Будищі.

Раніше про все це вони лише чули на уроках української літератури, читали в описах самого Кобзаря, а тепер змогли побачити на власні очі і навіть доторкнутися, наприклад до дуба, якого торкався сам Тарас Григорович у дитинстві...

З великим задоволенням учні декламували вірші Поета, слухали розповіді екскурсовода, роздивлялись експонати музею. Після повернення школярі ділилися враженнями, розповідали цікаві факти із біографії Кобзаря, про які дізнались на екскурсії, і писали в своїх творчих роботах: «таке не забувається ніколи!»

Класний керівник 7 класу,

вчитель української мови і літератури

Шевченко Г.А.

/Files/images/DSC_0871.JPG/Files/images/DSC_0899.JPG/Files/images/DSC_0863.JPG

Кол-во просмотров: 26

Комментарии